Moment prawdy Zygmunta Chajzera

Moment prawdy Zygmunta Chajzera

Kocha radio i sport, ale popularność zyskał dzięki brawurowo prowadzonym teleturniejom. W Interwencji historia Zygmunta Chajzera. Gwiazda Telewizji Polsat opowiada o kulisach programu "Idź na całość" oraz nowej serii teleturnieju "Moment prawdy".

Ten program pamiętają chyba wszyscy. Emitowany na antenie Polsatu pod koniec lat dziewięćdziesiątych teleturniej "Idź na całość" był niekwestionowanym hitem. Prowadził go Zygmunt Chajzer.

- Ja program "Idź na całość" oglądałem w Niemczech, kiedy jako student jeździłem tam do pracy. Po paru latach zostałem zaproszony na casting. Pomyślałem, że to jest to, co lubię i znam. Na castingu zrobiłem to, co ten niemiecki prowadzący i wygrałem - opowiada prezenter.

56-letni Zygmunt Chajzer, choć uwielbia pracę w telewizji i związany jest z nią od ponad dwudziestu lat, przede wszystkim czuje się radiowcem.

- Telewizja podaje wszystko na tacy, a w radiu jest miejsce na wyobraźnię - opowiada.

Prezenter z Telewizją Polsat związany jest od 1997 roku. Poprowadził wiele cieszących się ogromną popularnością teleturniejów. Teraz możemy go oglądać w drugiej edycji kontrowersyjnego "Momentu prawdy", w którym jego rozmówcy, odpowiadając na trudne pytania, grają o duże pieniądze. Prawdziwość ich odpowiedzi badana jest wariografem.

- Czasem łatwiej jest powiedzieć prawdę w obecności kilku milionów telewidzów, niż w czterech ścianach, w cztery oczy. Dla mnie jest to jeden z najtrudniejszych programów do prowadzenia. W nowej serii będzie pan, który opowiada o swoich związkach z SB - mówi Zygmunt Chajzer.

W życiu prezentera nie liczy się tylko praca. Jest wzorowym mężem i ojcem trójki dzieci, a także potrójnym dziadkiem. Jego wielką pasją jest sport, a przede wszystkim siatkówka.

- Mam czas na sport i sprawy związane z domem, ogrodem i działką. Lubię te rzeczy.

W siatkówkę gram 2-3 razy w tygodniu. Jeżdżę na mecze. To moja życiowa pasja. Rodzina ją podziela. Córka gra w drużynie i jeździ ze mną. Mam super partnera do komentowania - opowiada prezenter.*

* skrót materiału

Reporter: Karolina Miklewska

kmiklewska@polsat.com.pl(Telewizja Polsat)