Najsłynniejszy głos w Polsce

Najsłynniejszy głos w Polsce

W Polsce nie ma chyba nikogo, kto nie rozpoznaje jej głosu. Krystyna Czubówna jest niedoścignionym lektorem filmów przyrodniczych i dokumentalnych. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pani Krystyna równie świetnie śpiewa. Już w sobotę wystąpi w show Telewizji Polsat "Tylko nas dwoje. Just the two of us".

- Już w szkole podstawowej mówili na mnie: lektor szkolny. Później zwrócili na mnie uwagę radiowcy. Poszłam na przesłuchanie, tak się zaczęło i trwa do dziś, już prawie 36 lat. Z natury jestem energiczna, ale kiedy siadam do tekstu, zamykam się w kapsule - opowiada Krystyna Czubówna.

Krystyna Czubówna całe swoje zawodowe życie związana jest z mediami. Podkreśla, że bardzo dużo pracuje. Kilka lat temu zaczęła wspierać działania Fundacji Polsat.

- Jestem ambasadorem niezwykłej fundacji. Ten tytuł zobowiązuje. Teraz, kiedy przyjmuję lub odrzucam propozycje zawodowe, to biorę pod uwagę to, by nie zaszkodzić Fundacji - opowiada lektorka.

Krystyna Czubówna także świetnie śpiewa. Udowodniła to już biorąc udział w programie "Show time". A już jutro zobaczymy ją w roli uczennicy Jacka Stachurskiego w nowym show Telewizji Polsat "Tylko nas dwoje. Just the two of us".

- Bardzo się cieszę, że będzie tam pani Irena Santor. Kiedyś pani Irena powiedziała, że gdyby miał nastąpić koniec świata, to chciałaby, żebym to ja przekazała tę informację. To niezwykły komplement - mówi Krystyna Czubówna.*

* skrót materiału

Reporter: Karolina Milewska

kmiklewska@polsat.com.pl

(Telewizja Polsat)