Pożegnanie Piotra Nurowskiego

Pożegnanie Piotra Nurowskiego

Piotr Nurowski, aktywista sportu, biznesmen, człowiek, dla którego nie było rzeczy niemożliwych. To za jego prezesury w Polskim Komitecie Olimpijskim, polscy sportowcy odnieśli największy sukces medalowy na igrzyskach w Vancouver.

Piotr Nurowski jako prezes PKOl zawsze był ze swoimi sportowcami, umiał podejmować trudne decyzje a także rozwiązać problemy, które od lat dotykały polskich sportowców. Już w latach siedemdziesiątych wybił się w środowisku sportowym stając się prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a od pięciu lat nieodpłatnie pełnił funkcję Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 

W swoim życiu miał również przygodę z dziennikarstwem. Jako licealista był spikerem na sandomierskim stadionie, później zasiadł przed mikrofonem Polskiego Radia.

Od lat związany z Telewizją Polsat S.A., gdzie zasiadał w Radzie Nadzorczej, a także został "ojcem chrzestnym" kanału Polsat Sport.

Współpracownicy mówią, że praca z nim była przyjemnością i nauką, przyjaciele, że był wspaniałym człowiekiem, po którym zostanie pustka, ale także pamięć.

10 kwietnia 2010 roku wsiadł do prezydenckiego samolotu TU-154, który rozbił się pod Smoleńskiem. Zginął wraz z 95. innymi pasażerami tragicznego lotu. 19 kwietnia 2010 roku został pochowany w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

(Telewizja Polsat)