Co kręci Macieja Dowbora?

Co kręci Macieja Dowbora?

Maciej Dowbor to jedna z gwiazd Telewizji Polsat. Prowadzi programy: Się kręci oraz Światowe Rekordy Guinessa. Kiedyś współpracował z Interwencją. Od 5 lat związany jest z aktorką Joanną Koroniewską. Ich życie bacznie śledzą tabloidy i nie zawsze opisują prawdę.

Maciej Dowbor ma 32 lata. Od 10 lat pracuje jako prezenter. Do prowadzenia programu w Telewizji Polsat po raz pierwszy został zaproszony w 2005 roku.

- Można powiedzieć, że mam wykształcenie w tym kierunku, bo 8 lat studiowałem na dziennikarstwie. Niestety, nie obroniłem pracy, jestem gdzieś na czwartym roku - mówi Maciej Dowbor. 

Później, przez niemal rok, prowadził magazyn Interwencja Extra.

- Fajne doświadczenie. Fajna ekipa, fajni ludzie, system pracy. Tylko trzeba mówić o poważnych rzeczach, a ja się do tego nie nadaję. Teraz prowadzę program Się kręci. Dzięki niemu zwiedziłem cały świat. Lubię tam pracować, mamy zgraną ekipę. Zrobiliśmy 150 odcinków - opowiada prezenter.

Maciej Dowbor jest związany z aktorką Joanną Koroniewską. Pół roku temu para została rodzicami małej Jadwigi.

- Nasze życie prywatne poddane jest dosyć ostrej inwigilacji. Parę razy zdarzyło się, że czułem się zaszczuty, bo jeździli za mną fotoreporterzy. Za wszelką cenę próbują wtargnąć w moje życie. Tabloidy potrafią zrobić coś z niczego. Będę przechodził, popatrzę na wystawę, będzie szła blondynka i napiszą, że Dowbor chce rzucić swoją partnerkę. Bardzo lubię posiedzieć w domu, spędzić czas z rodziną. Zawodowo nie marzę o Oskarach czy Pulitzerach, ale o własnym autorskim show. A prywatnie chciałbym mieć pensjonat w górach. Wstaję rano, zakładam gumofilce i patrzę na halę, góry. To jest to - mówi Maciej Dowbor. *

* skrót materiału

Reporter: Karolina Miklewska

kmiklewska@polsat.com.pl(Telewizja Polsat)