Maciej Rock: Prezenter i ojciec

Maciej Rock: Prezenter i ojciec

Do telewizji wdarł się przebojem. Jest energiczny, pomysłowy i zabawny. W Interwencji kariera Macieja Rocka. Niedawno prezenter Polsatu ponownie został ojcem. Już wkrótce zobaczymy go w tej roli w nowym programie "Dzieciaki nie płaczą" w Polsat Cafe.

Maciej Rock jako prezenter telewizyjny zadebiutował na antenie Polsatu 8 lat temu, prowadząc program "Idol". Wcześniej pracował między innymi w supermarkecie, urzędzie miejskim i w kilku rozgłośniach radiowych.

- Jeden dzień spędziłem jako kasjer, jeden na stoisku alkoholowym, a jeden na mięsnym. To było fascynujące, poznałem całą organizację pracy w supermarkecie i się stamtąd wyprowadziłem. Kiedyś zadzwoniła do mnie pani mówiąc, że jest casting do nowego programu. Przyszedłem i wygrałem, tyle. Nigdy wcześniej nie stałem przed kamerą - opowiada prezenter. 

Maciej poprowadził dotąd wiele programów w Telewizji Polsat. Trzy lata temu trafił do programu "Się Kręci", w którym z Maciejem Dowborem i Agnieszką Popielewicz opowiadają o najciekawszych wydarzeniach towarzyskich.

- To już trwa bardzo długo, to moją druga rodzina. Znamy się z tymi wszystkimi ludźmi na wylot, ich rodziny, dzieci, problemy. Dzięki programowi byłem w Chinach, w Austrii, na Dominikanie. W wyjazdach było fajne, to, co poza pracą, ale o tym już nie będę mówił - śmieje się Maciej Rock.

Prezenter w swojej pracy niemal codziennie ma do czynienia z polskimi gwiazdami.

- Są wielkie gwiazdy, które mają kompletnie przewalone w głowie, są gwiazdy normalne i są gwiazdy, które nie są gwiazdami, ale też mają kompletnie przewalone w głowie. Politycy za mną nie przepadają. Pani prezydentowa nie chciała ze mną rozmawiać, wolała z Agnieszką -opowiada prezenter.

Duet Rock - Dowbor, z racji tego, że obydwaj są świeżo upieczonymi ojcami, postanowił stworzyć program, w którym to oni będą rozmawiać o dzieciach. Projekt nazywa się "Dzieciaki nie płaczą" i już wiosną zagości na antenie Polsat Cafe.

- Programu o dzieciach prowadzonego przez dwóch ojców jeszcze nie było. Zrobiliśmy np. test wózków. Nie zdradzę, który jest lepszy, ale nie Dowbora (śmiech). Myślę, że dzięki temu programowi, będę jeszcze lepszym ojcem - mówi Maciej Rock.

Prywatnie 32-letni prezenter jest szczęśliwym mężem i ojcem 2,5-letniej Hani i dwumiesięcznego Antoniego. Przez długi czas był studentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej.

- Ja tam studiowałem dzielnie przez 13 lat. W tej chwili moje hobby to dzieci, więc siedzę w domu. Chciałbym zrobić jakiś dobry program, pracować w radio i zrozumieć teorię względności Einsteina, ale nie mam teraz czasu, ale naprawdę chciałbym to zrozumieć - mówi prezenter.** skrót materiału

Reporter: Karolina Miklewska

kmiklewska@polsat.com.pl (Telewizja Polsat)

(Telewizja Polsat)