Wojna kibiców z PZPN

Wojna kibiców z PZPN

Polscy kibice wypowiadają wojnę władzom PZPN. Zarzucają im korupcję i skompromitowanie polskiej piłki. W ramach protestu ogłosili bojkot meczu Polaków ze Słowakami. Wszystko wskazuje na to, że chorzowski stadion będzie świecił pustkami. Do tej pory sprzedano zaledwie 8 z 47 tysięcy biletów. Rzecznik PZPN nazwał protestujących zbiorowiskiem idiotów.

- Najlepiej byłoby rozwiązać PZPN i założyć zupełnie nową polską federację piłkarską - mówi Filip Gieleciński, jeden z organizatorów akcji "Pusty Stadion".

W studiu Radia Dla Ciebie - Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Warszawie zorganizowano debatę "Kibice kontra PZPN". Okazało się, że ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej nikt się nie pojawił. Telefonicznie reprezentował go były dziennikarz, a teraz jego rzecznik Janusz Atlas.- Nie przyszedłem, bo nie wiem kim są ci panowie.

Ja jestem znany, jestem dziennikarzem a oni nie wiadomo kim są - tłumaczył Janusz Atlas pełniący obowiązki rzecznika PZPN.Na stronach internetowych akcję bojkotu meczu poparło już ponad 70 tysięcy kibiców.

W Małopolsce i na Śląsku trwa akcja plakatowania i rozdawania ulotek z informacjami o akcji "Pusty Stadion".- Nie podoba mi, w jaki sposób są traktowani polscy kibice i nie podoba mi się, jak gra polska reprezentacja. Uważam, że winę za to ponoszą zarządzający polską piłką, więc przyłączyłam się do akcji - mówi pani Magda, kibic ze Śląska.- To są idioci, to jest myślenie zbiorowiska idiotów.

Mam nadzieje, że nie jest ich rzeczywiście 70 tysięcy, bo byłaby to koszmarna konstatacja, że popierających. "Pusty Stadion" w naszym kraju jest 70 tysięcy idiotów. To są łobuzy i chuligani - twierdzi Janusz Atlas, pełniący obowiązki Rzecznika Polskiego Związku Piłki Nożnej.- To, że PZPN używa takich określeń do wspaniałych kibiców potwierdza, że związek ma opinię publiczną w d...ie.

Przed stadionem w Chorzowie kibice powinni ustawić taczki dla zarządu PZPN - mówi Jan Tomaszewski, były reprezentant Polski. Wszystko wskazuje na to, że akcja fanów piłki nożnej odniesie skutek. Na mecz Polska - Słowacja przygotowano dla kibiców ponad 47 tysięcy miejsc na stadionie. Do dziś sprzedano około 8 tysięcy biletów. W tym cztery tysiące kupili kibice słowaccy.** skrót materiału

Reporter: Artur Borzęcki

aborzecki@polsat.com.pl (Telewizja Polsat)

(Telewizja Polsat)