Gwałcił córkę, ma z nią dziecko!

Gwałcił córkę, ma z nią dziecko!

Zwyrodnialec gwałcił własne dziecko. Jerzy Sz. z gminy Werbkowice bił, molestował i współżył ze swoją najstarszą córką. 18-letnia Edyta urodziła mu córkę. Mężczyzna przyznał się do wszystkiego. Sąd skazał go na 10 lat więzienia. Córka Edyty trafiła do domu dziecka.

Małgorzata i Jerzy Sz. zakochali się w sobie blisko 20 lat temu. Szybko się pobrali i zamieszkali w małej miejscowości w gminie Werbkowice. Wkrótce na świat przyszła Edyta. Potem pojawiła się kolejna trójka dzieci. Sielanka nie trwała jednak długo.

39-letni Jerzy Sz. pod wpływem alkoholu wszczynał awantury oraz znęcał się nad żoną i dziećmi. Przez wiele lat molestował swoją najstarszą córkę. W końcu zaczął zmuszać ją do współżycia.

- Przed tym, jak już na moich oczach to robili, to nic mi nie mówiła, że mąż ją molestuje, czy gwałci - mówi pani Małgorzata, żona Jerzego Sz., który molestował ich córkę Edytę. - Nie mogę powiedzieć, że był dobrym ojcem. Wszystko zaczęło się jakieś 3 lata temu. Zaczął mnie molestować. Powiedział, że na mamę to już nawet nie chce patrzeć. Jeżeli czegoś nie chciałam zrobić, to mnie zaraz bił. Zawsze chciałam się wyrwać od niego - dodaje Edyta Sz.

18-letnia Edyta sprawiała problemy wychowawcze, opuszczała lekcje i wagarowała. Wkrótce okazało się, że jest w ciąży. - Edyta Sz. urodziła dziewczynkę. Przeprowadzono badania DNA, na 99,99 procent jest to dziecko Jerzego Sz. - informuje Artur Kubik z Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie.

- Postawiono mu zarzuty przestępstw przeciwko wolności seksualnej, przestępstwa zgwałcenia, przestępstwa obcowania płciowego z osobą poniżej lat 15 i przestępstwo obcowania płciowego ze zstępnym, w tej sytuacji chodziło o córkę - dodaje Konrad Dul z Sądu Rejonowego w Hrubieszowie.

Jerzy Sz. dobrowolnie poddał się karze dziesięciu lat pozbawienia wolności, wyrok jest prawomocny.

Podobne zarzuty usłyszał 32-letni Zenon P., mieszkaniec Dąbrowy w gminie Hrubieszów. Ten zwyrodnialec zgwałcił swoją 9-letnią córkę. Został skazany na sześć lat więzienia. Jerzy Sz. i Zenon P. to bracia cioteczni. Jerzy Sz. został podwójnym ojcem. W kwietniu tego roku córka urodziła mu córkę, a żona miesiąc później syna.

Edyta, mimo dramatu jaki ją spotkał, nie chce wyrzec się swojego dziecka. Chce skończyć szkołę i odzyskać dziewczynkę, która obecnie przebywa w Domu Dziecka w Łodzi. Wie, że kiedyś będzie musiała powiedzieć jej prawdę, ale jak twierdzi, nigdy nie dopuści, żeby poznała swojego ojca.*

* skrót materiału

Reporter: Agnieszka Zalewska

azalewska@polsat.com.pl

(Telewizja Polsat)