Homoseksualiści chcą adopcji

Homoseksualiści chcą adopcji

Geje i lesbijki chcą wychowywać dzieci. 13 czerwca ulicami Warszawy przeszła Parada Równości. Pary homoseksualne domagały się legalizacji ich związków. Zapowiadziały, że będą walczyć o prawo do wychowywania i adopcji dzieci. Co na to reszta społeczeństwa?

Parada Równości 2009 w Warszawie. Jej główne hasło - żądanie rejestracji związków partnerskich, czyli związków par homoseksulanych. Nikt z osób homoseksualnych nie ukrywał, że po rejestracji związków, starać się będzie o prawo do wychowywania i adopcji dzieci.

- Wychowałybyśmy dzieci bardzo sympatyczne, tolerancyjne. Dałybyśmy im bardzo duże możliwości poznawcze i finansowe - mówi Anna Zawadzka, uczestniczka Parady Równości. żąda

- Walczymy o to, by to dziecko, które niebawem pójdzie do przedszkola, mogło się czuć normalnie, żeby nikt nie zadawał mu pytań o rodziców, o model rodziny, tylko żeby się rozwijało tak jak wszystkie inne dzieci - dodaje Agata Byrska, inna uczestniczka Parady Równości.

Nawet homoseksualiści z zagranicy przyjechali do Warszawy, by wesprzeć polskich gejów i lesbijki w walce o rejestrację związków. Przyjechała także para gejów, która wyemigrowała do Wielkiej Brytanii, by tam zawrzeć związek partnerski.

- Przyjechaliśmy promować związki partnerskie. Nie myślimy o dzieciach, ale w Anglii sprawy są tak daleko posunięte, że pary gejowskie mają prawo do adopcji - mówi Krzysztof Nowak, który zawarł związek partnerski w Wielkiej Brytanii.

- Jeżeli dziecko wychowuje się w rodzinie, która go kocha, to dziecko to będzie tak samo przez nas błogosławione, jak dziecko wychowywane w dowolnej innej parze - dodaje Szymon Niemiec z Wolnego Kościoła Reformowanego w Polsce.

- Lepiej, żeby adoptowane dziecko żyło w takiej rodzinie, która da mu wsparcie i miłość, niż w rodzinie patologicznej lub w miejscu, w którym jest narażone na przemoc - twierdzi Agata Byrska, uczestniczka Parady Równości. ** skrót materiału

Reporter: Adam Bogoryja-Zakrzewski

abogoryja@polsat.com.pl(Telewizja Polsat)