Bita, zastraszana, wypędzona z domu?

Bita, zastraszana, wypędzona z domu?

Pani Genowefa uciekła z mieszkania przed konkubentem swojej córki. Twierdzi, że Dariusz Z. bił ją i zastraszał. Sąd skazał go na rok więzienia oraz wydał nakaz eksmisji. Mimo to mężczyzna mieszkania opuścić nie chce. Bezradna jest nawet policja.

Pani Genowefa ma 62 lata. Choruje na schizofrenię. Nie wymaga jednak leczenia szpitalnego. Mieszka w Oławie z 35-letnią córką Renatą. Dziewięć lat temu do mieszkania pani Genowefy wprowadził się konkubent jej córki Dariusz Z. Od tego momentu życie starszej pani, stało się koszmarem.

- Strasznie się go boję. Uderzył mnie już kilka razy. Zdarza się to co kilka miesięcy. Córka też się go boi - opowiada pani Genowefa.

- Na przestrzeni kilku ostatnich lat w tej rodzinie było kilka interwencji policji. Prowadzone były również dochodzenia w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa znęcania się. Sąd wymierzył konkubentowi karę 12 miesięcy pozbawienia wolności - informuje Alicja Jędo z Policji w Oławie.

Mimo że Dariusz Z. otrzymał wyrok za znęcanie się psychiczne i fizyczne, dalej mieszka z panią Genowefą i jej córką. Co więcej, dwa lata temu mężczyzna dostał nakaz eksmisji. Jednak mieszkania nie opuszcza.

Trzy lata temu sąd ubezwłasnowolnił panią Genowefę. Opiekunem prawnym została jej 75-letnia siostra - pani Olga. Jednak rok temu stan zdrowia pani Olgi, nie pozwolił jej dalej opiekować się siostrą. Wtedy to opiekunem prawnym stała się córka pani Genowefy - Renata. To niestety pogłębiło jeszcze bardziej konflikt rodzinny.

Panią Genowefę spotkaliśmy na dworcu autobusowym. Jak twierdzi, po raz kolejny została wyrzucona z własnego mieszkania. Boi się sama wrócić do domu.

Zrozpaczona pani Olga postanowiła o pomoc poprosić policję.

- Pani Genowefa boi się zostać w tym mieszkaniu, a my możemy tylko przyjąć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - mówi interweniujący policjant.

Niestety, nie doszło do porozumienia miedzy panią Genowefą a jej córką i jej konkubentem. Kobieta boi się o własne życie. Bezradna musi uciekać po raz kolejny z własnego mieszkania i szukać schronienia u siostry. *

* skrót materiału

Reporter: Żanetta Kołodziejczyk e-mail(Telewizja Polsat)