Poddzierżawca zajął jej majątek

Poddzierżawca zajął jej majątek

Pomogła fundacji, teraz nie może się jej pozbyć. Katarzyna Markiewicz poddzierżawiła część swojego majątku "Tej Fajnej Fundacji". Chciała pomóc niepełnosprawnym dzieciom. Ponieważ rok temu fundacja przestała działać, kobieta wypowiedziała umowę jej założycielowi. Ten jednak wyprowadzić się nie chce.

Strony konfliktu to Katarzyna Markiewicz i Piotr Nalepa z "Tej Fajnej Fundacji". Miejsce, o które spór się toczy, to majątek w Stoczku Łukowskim w województwie lubelskim. 

- Ja jestem właścicielką, płacę podatki, a ten pan tutaj mieszka - mówi Katarzyna Markiewicz, która stara się od odzyskanie majątku.

- Dopóki Naczelny Sąd Administracyjny nie przyzna, że pani Markiewicz jest właścicielem, to ona nim nie jest - twierdzi Piotr Nalepa z "Tej Fajnej Fundacji".

Pani Katarzyna o rodzinny majątek w Stoczku Łukowskim walczy już 20 lat. Kiedyś należał on do jej dziadków. W 2007 wygrała. Minister rolnictwa przywrócił jej własność. Miasto z tą decyzją się jednak nie zgodziło.

- Decyzja ostateczna została zaskarżona, miasto nadal czuje się właścicielem tego majątku - mówi Ireneusz Szczepanik, burmistrz Stoczka Łukowskiego.

Mimo wieloletnich spraw sądowych, miasto od 1994 roku wydzierżawia pani Katarzynie jej własny majątek. Pani Katarzyna poddzierżawiła jego część "Tej Fajnej Fundacji" w 2003 roku. Chciała pomóc, a zaczęły się problemy.

- My nie akceptujemy wypowiedzenia umowy, bo powody, które podała pani Markiewicz były nieprawdziwe - mówi Piotr Nalepa z "Tej Fajnej Fundacji".

"Ta Fajna Fundacja" organizowała turnusy rehabilitacyjne i hipoterapię dla dzieci. Rok temu zawiesiła działalność, z powodów finansowych. Założyciel fundacji wyprowadzić się jednak nie chce. Płacić za dom i teren - również.

- Pan Nalepa nie chce się wyprowadzić. Proces o eksmisję wygrałam, ale fundacja oczywiście się od twego wyroku odwołała. On będzie mi nieskończoną ilość procesów wytaczał i dalej mieszkał u mnie - twierdzi Katarzyna Markiewicz.** skrót materiału

Reporter: Aneta Krajewska

akrajewska@polsat.com.pl

(Telewizja Polsat)