Skatowana przez 14-latków

Skatowana przez 14-latków

Trzech nastolatków skatowało starszą kobietę. Nie mieli litości. Siekierą wyrąbali drzwi, a potem rzucili się na 76-letnią Józefinę Susik. Kobieta została brutalnie pobita. Napastnikami okazali się jej sąsiedzi. Mieli zaledwie 14 lat.

- Wyrąbali siekierą drzwi. Mama im dwa razy uciekła, za każdym razem ją skopali.Za trzecim razem zamknęli w szafie - mówi syn pani Józefiny

Zaosie - mała miejscowość koło Tomaszowa Mazowieckiego. To tam od 76 lat mieszka pani Józefina Susik. Jej dom stoi na uboczu. Do tej pory staruszka niczego się nie bała.

- Usłyszałam takie dziwne pukanie. Zdobyłam się na odwagę i poszłam zobaczyć. Stało dwóch takich wysokich, mieli siekierę. Nie wiedziałam, co robić. Wzięłam telefon i uciekłam do łazienki. Chciałam zadzwonić na policję, ale oni byli już obok mnie. Pobili mnie - opowiada pani Józefina.

Przerażona kobieta rozpoznała twarz oprawcy. Byli to jej nastoletni sąsiedzi. Błagała ich o litość.

- Sprawcami tego przestępstwa okazały się być dzieci. Trzech 14-letnich chłopców - informuje Katarzyna Dutkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

Ostatkiem sił kobieta zdołała dotrzeć do pobliskiej budki dróżniczej. Skatowaną, zakrwawioną 76-letnią kobietę pogotowie zawiozło do szpitala.

- Pani Susik trafiła do nas w ciężkim stanie. Doznała poważnych urazów głowy i potłuczenia całego ciała - mówi Jan Hanus ze Szpitala Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim.

Sprawcy zostali zatrzymani. Poszliśmy do ojca jednego z 14-latków. Chcieliśmy dowiedzieć się, co sądzi o swoim synu.

- Nie miałem możliwości rozmawiać z synem. Nie wierzyłem, że on to zrobił. Nie wiem, co mogło się stać - powiedział ojciec jednego z napastników. ** skrót materiału

Reporter: Małgorzata Frydrych

mfrydrych@polsat.com.pl (Telewizja Polsat) 

(Telewizja Polsat)