Hojność widzów Interwencji

Hojność widzów Interwencji

Widzowie Interwencji pomogli biednej rodzinie. Państwo Agnieszka i Paweł Piotrowscy z Tomaszowa Mazowieckiego mają 6 dzieci. Utrzymują się jedynie z zasiłku opieki społecznej. Po emisji naszego reportażu widzowie zaoferowali im pomoc. Rodzina otrzymała świąteczne paczki. Pojawiły się też oferty pracy dla pana Pawła.

Dzieci są w wieku od roku do 14 lat. Pani Agnieszka zajmuje się ich wychowywaniem. Pan Paweł z zawodu jest rzeźnikiem. Od kilku lat pracuje tylko dorywczo. Rodzina utrzymuje się z zasiłku rodzinnego w wysokości 600 złotych. To zbyt mała kwota, jak na tak liczną rodzinę.

Po emisji naszego reportażu odebraliśmy kilkadziesiąt telefonów i maili z ofertami pomocy. Nasza redakcja zorganizowała transport, żeby przewieźć paczki Piotrowskim w dzień przed Wigilią. Dzięki Państwa ofiarności mieli wspaniałe święta.  

- Ta rodzina powinna mieć szczęśliwe i spokojne święta. Dlatego z klientami naszego salonu zebraliśmy dary - mówi Marta Tadeusiak, właścicielka salonu fryzjerskiego.

Pomoc widzów interwencji nie ograniczyła się tylko do rzeczowej i finansowej. Pan Paweł dostał kilka propozycji pracy w swoim zawodzie - w Polsce i za granicą.

- Myślałam, że tych paczek będzie mniej. Chciałabym podziękować wszystkim ludziom, którzy nam pomagają. Dzieciaki też są bardzo zadowolone - mówi Wioletta Piotrowska.

Dzięki pomocy Państwa udało się pomóc rodzinie Piotrowskich. A pan Paweł już niedługo dostanie pracę. Dziękujemy wszystkim naszym widzom, którzy pomogli tej rodzinie. *

* skrót materiału

Reporter: Paulina Łosiewicz