Walka o zdrowie Kingi

Walka o zdrowie Kingi

Dziewięcioletnia Kinga ma rozszczep kręgosłupa, wadę serca i wadę układu moczowego. Wymaga kosztownego leczenia. Jej rodzice są w trudnej sytuacji finansowej. Matka dziewczynki jest chora na cukrzycę. Cały ciężar opieki nad rodziną spadł na ojca dziecka. Pan Jarosław nie pracuje.

Kinga od urodzenia musi być pod stałą opieką lekarzy. Od lat poddawana jest licznym, często bolesnym badaniom i zabiegom. Życie dziewczynki i jej rodziców to nieustające cierpienie i wyjazdy do szpitali.

Sytuacja finansowa państwa Sokołowskich jest bardzo trudna. Rodzina utrzymuje się z zasiłku pielęgnacyjnego dziewczynki i renty pani Barbary. Mama Kingi jest ciężko chora, przeszła amputację nogi, była w śpiączce cukrzycowej. Nie jest w stanie zajmować się córką i pomagać mężowi.  

Pan Jarosław nie pracuje. Musi stale zajmować się niepełnosprawną żoną i chorą córeczką. Nie są one zdolne do samodzielnej egzystencji. Wymagają stałej opieki i wsparcia.

- Warunki finansowe rodziny są trudne. Korzystają z niektórych form naszej pomocy. Niestety jest ona niewystarczająca, w stosunku do potrzeb tej rodziny -mówi Anna Dźwilewska, z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Augustowie.

Żeby Kinga wyzdrowiała potrzebna jest pomoc. Każdego rodzaju. Brakuje pieniędzy na leki i terapię dziecka. Potrzebne są też środki na leczenie matki i przystosowanie warunków mieszkaniowych dla osoby niepełnosprawnej. Dziewczynka mogłaby przejść operację, która poprawiłaby komfort jej życia. Niestety państwa Sokołowskich też na to nie stać. *

* skrót materiału

Reporter: Eliza Tokarczyk