Polki podbijają Wielką Brytanię

Polki podbijają Wielką Brytanię

Wielka Brytania oszalała na punkcie dwóch polskich modelek! Kamila Maćkowiak i Ilona Janiszewska wzięły udział w konkursie na najpiękniejszą Brytyjkę. Konkurs zorganizował dziennik "The Sun". Polki wypadły tak dobrze, że gazeta zaproponowała im współpracę.

- Przyjechali do nas z Londynu i zrobili nam zdjęcia, zakwalifikowałyśmy się - opowiada Kamila Maćkowiak.

- Nasze modelki wzięły udział w konkursie "page3 models" i zakwalifikowały się do ścisłego finału - dodaje Serafina Ogończyk-Mąkowska z agencji Showbiz Models.  

Konkurs "page3 models" jest organizowany przez "The Sun" raz w roku. Ze wszystkich zgłoszeń nadesłanych do gazety wyłoniono prawie sto kandydatek. Kamila i Ilona wzięły w nim udział jako pierwsze w historii dziewczyny nie pochodzące z Wysp. Tak bardzo spodobały się Brytyjczykom, że znalazły się w pierwszej szóstce.

- Chwalono nas tam, udowodniłyśmy, że Polki są piękne - mówi Kamila Maćkowiak, modelka.

Kamila ma 22 lata i pochodzi z Poznania. Ilona mieszka w małej miejscowości pod Gnieznem. Obie dziewczyny trafiły do agencji modelek "Showbiz Models" dwa lata temu.

- Trafiły do nas wysyłając zgłoszenie. Mają na swoim koncie dużo sesji zdjęciowych, pokazów, prezentacji. Znam już nieoficjalne wyniki konkursu. Dziewczyny nie wygrały, ale mają zagwarantowany kontrakt z gazetą "The Sun" - opowiada Serafina Ogończyk - Mąkowska z agencji "Showbiz Models".

Mimo, że żadna z pięknych Polek nie wygrała prestiżowego konkursu, dziewczyny marzą o wielkiej karierze. Na wybiegach chcą prezentować kolekcje znanych projektantów i brać udział w sesjach zdjęciowych. *

* skrót materiału

Reporter: Karolina Miklewska