Bezdomny bohater

Bezdomny bohater

Pan Mikołaj jest, a właściwie był bezdomny od 5 lat. Do niedawna jego życie nie różniło się niczym od życia innych bezdomnych z dworców i przytułków. Każdy dzień zaczynał się i kończył poszukiwaniem schronienia i chleba.

Pana Mikołaja w warszawskiej noclegowni spotkaliśmy 2 tygodnie temu podczas realizacji cyklu "Bezdomni, czyli miłosierdzie elit". Przypomnijmy. Nasz reporter wcielił się w rolę bezdomnego i przemierzał Polskę w poszukiwaniu pomocy. Prosił o nią zwykłych ludzi i tych z pierwszych stron gazet. Nie wszędzie witano go z otwartymi ramionami, ale spotkał też osoby, które mu pomogły.  

Drugim bohaterem naszego cyklu był właśnie pan Mikołaj. To on pokazał nam jak wygląda codzienność bezdomnego. Pokazał, że nawet będąc tak biednym można pomagać innym. Pan Mikołaj każdego miesiąca za zaoszczędzone pieniądze robi paczki żywnościowe i wysyła je biednym rodzinom.

  Cykl "Bezdomni, czyli miłosierdzie elit" cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Codziennie oglądały go prawie dwa miliony widzów. Po naszych reportażach zgłosiły się osoby, których poruszył los naszego bohatera.

Dwa dni temu przyjechaliśmy do pana Mikołaja do noclegowni na warszawskiej Pradze. A właściwie po niego, bo znaleźliśmy dla niego dom!


Reporterzy: Jacek Marciniak, Maciej Uchmański e-mail 
(Telewizja Polsat)