Bezdomny reporter u polityków

Bezdomny reporter u polityków

Jacek - dziennikarz Interwencji, który udaje bezdomnego dziś jedzie na południe Polski. Uczynny kierowca podwiózł Jacka do Wadowic. Miejsca, gdzie urodził się Karol Wojtyła. Tu znajduje punkt charytatywny w miejscowej parafii.

Jacek nic nie jadł od trzech dni. Tutaj otrzymał pierwszą pomoc. Jednak nie w każdym miejscu w Wadowicach mogliśmy liczyć na życzliwy gest...

Z Wadowic docieramy do Krakowa. Tu kolejne miłe zaskoczenie. Jacek idzie do kurii biskupiej z prośbą o pomoc. Tam opowiada o swojej trudnej sytuacji. Zostaje wysłuchany.  

Wsiadamy więc do pociągu na krakowskim dworcu. Za kilka godzin powinniśmy dotrzeć do Zakopanego.

Zakopane - zimowa stolica Polski. Jacek dociera tu po południu. O krakowskim posiłku jego żołądek już prawie nie pamięta. A tu mnóstwo straganów i prawie wszędzie sprzedawane są oscypki.

Południe Polski było dla Jacka szczęśliwe. Tu otrzymał pomoc, zaproponowano mu nawet pracę.

Jedziemy do Warszawy. Być może i dla bezdomnego reportera. Sprawdzimy tu jak na bezdomnych reagują ludzie z pierwszych stron gazet.

Centrum miasta. Jacek spotyka znanego polityka - Romana Giertycha, który właśnie wychodzi z budynku telewizji. Czy Roman Giertych chętnie wspomógł Jacka?

Tego wieczora nasz bezdomny chciałby spotkać jeszcze jakiegoś innego polityka. Pod siedzibą SLD stoi zaparkowany rządowy samochód. Po godzinie wychodzi Jacek Piechota - minister gospodarki. Jak minister zareaguje na prośbę Jacka?

Zrobiło się późno. Nasz bezdomny reporter znajduje opuszczoną szopę, w której spędzi noc. Na szczęście nie jest zimno. Jutro otrze się o wielki świat.

Reporterzy: Jacek Marciniak, Maciej Uchmański (Telewizja Polsat)