Kto pomoże choremu?

Kto pomoże choremu?

Pan Bogdan jeszcze dwa lata temu był całkowicie zdrowym, trzydziestoletnim mężczyzną. Budował dom, planował założenie rodziny. Dziś jest przykuty do łóżka. Ma sparaliżowane ręce i nogi.

Kilkanaście miesięcy temu uległ wypadkowi samochodowemu. Ta jedna chwila przekreśliła wszystko.

Po wypadku pan Bogdan spędził kilka tygodni w szpitalu. Leczenie i rehabilitacja nieco poprawiły stan jego zdrowia i po miesiącu wrócił do domu. Niestety nie trwało to długo. Od niedawna jego stan zdrowia z dnia na dzień zaczął się dramatycznie pogarszać.  

Pan Bogdan mieszka wraz z dziewięcioosobową rodziną w małej wiosce - Gietki - niedaleko Łomży. W starym, drewnianym domu, z dala od cywilizacji. I niestety bez opieki lekarza.

Pech pana Bogdana polega na tym, że w swoim życiu przepracował zaledwie cztery lata. Gdyby pracował pięć, byłby w pełni ubezpieczony, a za leczenie i rehabilitację zwracałby Narodowy Fundusz Zdrowia. Dziś pan Bogdan nie ma na to szans, a wszelkie próby położenia chorego do szpitala zawsze kończą się podobnie.

Nie może liczyć na żadne wsparcie. W szpitalu nie ma miejsc, a na leczenie prywatne nie ma pieniędzy. Marzy o tym, by stanąć na własnych nogach i żyć, a nie umierać w samotności. Na razie jednak pozostaje tylko czekanie na pomoc innych.

Reporterka: Żanetta Kołodziejczyk 
(Telewizja Polsat)