Neonazistowska gazeta drukowana w Polsce?

Neonazistowska gazeta drukowana w Polsce?

"Deutsche Stimme" to miesięcznik skrajnie prawicowej, narodowej, niemieckiej partii NPD. Sami Niemcy nazywają tę partię neonazistowską. Być może dlatego nikt w Niemczech nie chciał drukować wydawanej przez ugrupowanie gazety. Zgodziła się jedna z polskich drukarni.

W okolicach Jeleniej i Zielonej Góry jest wiele drukarni. Niemcy drukują tu różne rzeczy, ponieważ jest taniej. A Polacy mogą w ten sposób zarobić. Drukują więc "Deutsche Stimme". Dodajmy, że nie chciały jej drukować niemieckie drukarnie.

Swoich poglądów nie kryją liderzy NPD. Peter Marx kandydat na burmistrza jednego z miast w Saksonii krzyczy: "Miejsca pracy tylko dla Niemców".
 

"Zamknąć granice dla tych, którzy zaniżają płace!!!" - to jedno z haseł NPD. Nie trudno domyślić się, że chodzi między innymi o Polaków. Ta skrajnie prawicowa formacja często jednak bywa w Polsce. I jak się okazuje, kwitnie także współpraca gospodarcza - pytanie, czy legalna?

Udało nam się dotrzeć do jednego z drukowanych w Polsce egzemplarzy "Deutsche Stimme". Gazetę przekazaliśmy prokuraturze i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Po reportażu w Interwencji, ABW przeszukała drukarnię.
Reporterka: Magdalena Dercz 
(Telewizja Polsat)