Nowa twarz Elżbiety Zapendowskiej

Nowa twarz Elżbiety Zapendowskiej

Elżbieta Zapendowska w Interwencji! Ta wybitna nauczycielka śpiewu uczyła emisji głosu między innymi Edytę Górniak i Marylę Rodowicz. Była jurorem wielu festiwali i konkursów. Ostatnio nie zostawia złudzeń kandydatom na wokalistów w programie Telewizji Polsat "Jak oni śpiewają".

- Strasznie mi przykro, ale od razu potrafię ocenić, czy ktoś będzie gwiazdą czy nie. Bardzo rzadko się mylę. Prędzej czy później wychodzi na to, że mam rację - mówi Elżbieta Zapendowska.

Elżbieta Zapendowska karierę telewizyjną zrobiła oceniając uczestników programu "Idol". Od kilkunastu tygodni zasiada w jury polsatowskiego show "Jak oni śpiewają". Ma 59 lat. Uczyła śpiewać największe polskie gwiazdy. Twierdzi, że, aby zrobić karierę, nie wystarczy ładny głos.  

- Aby zostać gwiazdą, trzeba mieć talent. Nie wystarczy ładny głos. Trzeba mieć jeszcze trochę szarych komórek, predyspozycje psychiczne, charyzmę i parę innych rzeczy - twierdzi Elżbieta Zapendowska.

Specjalistka od emisji głosu jest uznawana za najsurowszą z jurorów programu Telewizji Polsat "Jak oni śpiewają". Ostatnio ostro skrytykowała występującą w programie Edytę Herbuś.

- Dla mnie to bardzo mało zdolna muzycznie osóbka. Z ładną buzią, z jakimś tam talentem muzycznym. Ale bez przesady, nie jest to jakaś wybitna tancerka. Wydaje mi się, że nie powiedziałam o niej niczego niegrzecznego. Wyraziłam to, co czuję. Czas to zweryfikuje - uzasadnia swoją wypowiedź w polsatowskim show Elżbieta Zependowka.

Surowa ocena jurorki odbiła się szerokim echem w tabloidach. Swoją opinię na temat tego wydarzenia postanowili wyrazić także Kuba Wojewódzki i Michał Figurski w porannej audycji na antenie "Antyradia".

- Popłakałam się ze śmiechu. Na pewno się na nich nie pogniewam. W życiu mówimy sobie gorsze rzeczy. Mamy poczucie humoru. Ze swojej ślepoty sama się najbardziej śmieję - ocenia żarty Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego Elżbieta Zapendowska. *

* skrót materiału

Reporter: Karolina Miklewska