Oszukani przez Akademię

Oszukani przez Akademię

Afera Akademii Języków Obcych zatacza coraz szersze kręgi. Zajmują się nią już nawet policjanci z wydziałów do walki z przestępczością gospodarczą. Prezes Akademii Języków Obcych oszukał uczniów i nauczycieli. Oszukał również rodziców, którzy - mimo niskich zarobków - w trosce o swoje dzieci często zadłużali się w bankach, by opłacić ekskluzywny kurs.

Po naszej interwencji zgłosili się do nas kolejni oszukani rodzice, uczniowie i nauczyciele. Tym razem ze Skarżyska-Kamiennej. Są szczególnie oburzeni, bo przedstawiciel Akademii Języków Obcych nakłonił ich do pobrania kredytu oprocentowanego w skali rocznej aż na 50 procent.


Ile w sumie pieniędzy wyłudził prezes "akademii"? Nie wiadomo. Wiadomo tylko, że wyłudził ponad 3 tysiące złotych od każdego z uczestników kursów językowych. Naukę przerywał w trakcie i pieniędzy nie oddawał. Opłaty brał z góry. Policja podejrzewa, że ta prywatna szkoła oszukała uczniów jeszcze w wielu miastach.  

Ponad 50 zawiedzionych kursantów z liceów w Skarżysku-Kamiennej złożyło doniesienie do prokuratury. Twierdzą, że tylko od nich wyłudził ponad 150 tysięcy złotych.

Adam Bogoryja-Zakrzewski 
(Telewizja Polsat)