Promocja czy oszustwo?

Promocja czy oszustwo?

Promocje w centrach handlowych mają jeden cel: przyciągnąć jak najwięcej klientów. W czasie takiej promocji sklepy oferują towary po bardzo niskich cenach. Czasami do zakupów dorzucają prezent.

Z jednej z takich promocji chciał skorzystać pan Igor - mieszkaniec podwarszawskiego Legionowa. Wybrał się z rodziną na zakupy do Centrum Handlowego Targówek. Tam przeczytał plakat, na którym jest zamieszczona informacja o promocji w związku z Dniem Dziecka.

Po prawej stronie napisano, że promocja dotyczy zakupów w sklepach Galerii Handlowej Targówek. Zaś w lewym dolnym rogu, że w 135 sklepach - w domyśle Centrum Handlowego Targówek i w Carrefourze.  

Pan Igor myślał, że jeżeli zrobi zakupy za 150 złotych - dostanie prezent dla dziecka. Przy następnej wizycie w centrum handlowym poszedł po jego odbiór. Tu spotkała go jednak przykra niespodzianka.
Promocja nie dotyczy wszystkich sklepów Centrum Handlowego Targówek, a w szczególności Carrefoura.

Sprawę zgłaszamy do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Okazuje się, że nasze przypuszczenia były słuszne. Ta reklama mogła wprowadzać klientów w błąd. Co zrobią teraz z tym "fantem" organizatorzy promocji?

Reporterka: Aneta Krajewska e-mail 

(Telewizja Polsat)