SuperPrice Market, część 3.

SuperPrice Market, część 3.

Siecią sklepów odzieżowych SuperPrice Market zajmujemy się już od trzech tygodni. Przypomnijmy: od kilku miesięcy jej pracownicy nie otrzymują pensji. Kolejne zaś sklepy zamykane są z dnia na dzień.

Sieć SuperPrice Market należy do spółki Textile. Jej prezesem jest Marcin W. Próbowaliśmy się z nim spotkać już kilkakrotnie, jednak bezskutecznie.

Tydzień temu w rozmowie telefonicznej prezes Marcin W. powiedział, że jest otwarty na spotkanie. Niestety skończyło się tylko na słowach.  

Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się firmie Textille. W dokumentach z Krajowego Rejestru Sądowego w Bydgoszczy jest zapisane, że udziałowcem w Textille jest spółka Earl Mode. Reprezentuje ją Monika W., prywatnie żona Marcina W.

Towary do SuperPrice Market dostarczane były przez Earl Mode. Z informacji, jakie zdobyliśmy wynika również, że spółka Earl Mode także ma zaległości. Nie zapłaciła za towar swoim kontrahentom, czyli producentom odzieży. Potwierdza to zarówno bydgoska prokuratura, dostawcy, jak i firmy windykacyjne. Tyle tylko, że prokuratorzy nazywają to wyłudzeniem.

Sprawą SuperPrice Market zainteresowała się nawet bydgoska Inspekcja Pracy. Przeprowadzono kolejną już kontrolę w firmie. Niestety właściciele SuperPrice Market zignorowali zalecenia inspektora pracy.

Reporterki: Milena Sławińska e-mail, Aneta Krajewska e-mail 
(Telewizja Polsat)