Uzdrowiciel z Gdańska na targach w Kielcach

Uzdrowiciel z Gdańska na targach w Kielcach

Przypomnijmy: kilka tygodni temu reporterki Interwencji przeprowadziły dziennikarską prowokację. Kilkakrotnie odwiedziły Zbigniewa K., uzdrowiciela z Gdańska, w jego "gabinecie" w Gdańsku. U jednej z nich "wykrył" raka.

Uzdrowiciel produkował także piramidki i wahadełka, które miały leczyć wszelkie dolegliwości. Zbigniew K., sam wytwarzał także lekarstwa - między innymi globulki, a to już jest przestępstwem.

O działalności uzdrowiciela powiadomiliśmy Państwową Inspekcję Handlową i Nadzór Farmaceutyczny. Obie te instytucje w biurze Zbigniewa K. przeprowadziły szczegółowe kontrole. Obie inspekcje złożyły doniesienia do prokuratury. Powiadomiono o nielegalnym wytwarzaniu produktów leczniczych.   

Tymczasem kilka dni temu na Targach Zdrowia, Urody i Niezwykłości w Kielcach pojawił się Zbigniew K. Sprzedawał swoje piramidki i wahadełka. Zachęcał również do korzystania z jego usług.

Przypomnijmy: Trwa nasza akcja pod hasłem Uwaga "uzdrowiciele"!. Demaskujemy nieuczciwych znachorów i uzdrowicieli. Dzięki niej odpowiednie instytucje zaczęły baczniej przyglądać się działalności takich ludzi jak Zbigniew K.

Reporterka: Karolina Miklewska e-mail 
(Telewizja Polsat)