Zostań wolontariuszem

Zostań wolontariuszem

W czasie wakacji Centrum Wolontariatu realizuje kolejny program wyrównywania szans dla dzieci ze wsi.

Wiele dzieci mieszkających na wsi nie mają możliwości aktywnego spędzania czasu poza szkołą, bo po prostu nie ma na to pieniędzy.

Przypomnijmy: polsko-amerykańska Fundacja Wolności wprowadziła program "Studencki Wolontariat ". Realizowany jest on przez Centrum Wolontariatu w Warszawie.  

Cztery tygodnie temu odwiedziliśmy kilka szkół na Podlasiu. Wolontariusze prowadzili zajęcia dydaktyczne z języka angielskiego, plastyki, śpiewu.

Teraz dotarliśmy do szkół z okolic Radomia. Tutaj wolontariusze przygotowali dla uczniów zajęcia między innymi z doradztwa zawodowego, języka angielskiego, kinezjologii, śpiewu i tańca.

Zajęcia często odbywają się w bardzo trudnych warunkach. Wolontariusze robią jednak wszystko, aby dzieci mogły pogłębić swoją wiedzę... By mogły spełnić swoje marzenia.

W czasie wakacji Centrum Wolontariatu zrealizuje kolejny program wyrównywania szans. Zgłosiło się już ponad dwieście pięćdziesiąt wiejskich szkół z całej Polski. Niestety, studentów - wolontariuszy chcących uczestniczyć w przedsięwzięciu ciągle jest zbyt mało.

Szczegóły na stronie www.wolontariat.edu.pl i pod numerem infolinii 0 800 444 131.

Reporterka: Żanetta Kołodziejczyk e-mail 
(Telewizja Polsat)