Lekarz, radny i wyroki

Lekarz, radny i wyroki

Takiej historii w tym mieście jeszcze nie było. Miejscowy lekarz i radny w jednej osobie popełnił aż trzy przestępstwa. Wszystkie niemalże w tym samym czasie. Radny dostał wyroki w zawieszeniu. Pan doktor został także skazany za fałszowanie dokumentacji medycznej.

Idziemy z ukrytą kamerą do szpitala, aby porozmawiać w tej sprawie z samym zainteresowanym: doktorem i byłym już radnym Leszkiem K. Doktor wyrokami się zbytnio nie przejmuje. W myśl polskich przepisów, radny po wyroku skazującym, za przestępstwo popełnione umyślnie, automatycznie przestaje piastować swoją funkcję. Może tak jest w innych miejscowościach. Na pewno jednak nie w Grajewie.  

Koledzy radni nie pytali, a radny Leszek K. swoimi wyrokami się zbytnio nie chwalił. Sąd też nie powiadomił nikogo, że radny ma na swym koncie aż trzy prawomocne wyroki. Leszek K. jak gdyby nic się nie stało, uczestniczył w posiedzeniach rady miasta. To było już jednak nielegalne. Jeszcze gorzej, że pobierał diety przysługujące radnym Grajewa.

Podobno kłamstwo ma krótkie nogi. Półtora roku po uprawomocnieniu się pierwszego wyroku Leszka K. w urzędzie miasta urzędnicy dowiedzieli się, że mają w swoich szeregach nielegalnego radnego. Rada przegłosowała jednogłośnie oficjalne odwołanie radnego Leszka K. Burmistrz postanowił domagać się zwrotu nielegalnie pobranych diet. Czyli 11 tysięcy złotych.

Reporter: Ewa Pocztar-Szczerba epocztar@polsat.com.pl (Telewizja Polsat)