Niedopatrzenie w przewodniku turystycznym

Niedopatrzenie w przewodniku turystycznym

Oburzenie właścicieli hotelów, restauracji oraz przedstawicieli ełckich urzędników spowodowane jest informacją zamieszczoną w przewodniku turystycznym wydawnictwa Pascal. Czytamy w nim, że jezioro Ełckie jest największą atrakcją miasta, niestety tak zanieczyszczoną, że wydawcy przewodnika odradzają tam kąpiel.

- Na podstawie badań, które przeprowadzamy co roku w sezonie letnim stwierdzam, że w jeziorze Ełckim można się kąpać - mówi Wiesława Małyszko ze Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Ełku

Jak się okazuje, pomyłka dotycząca Ełku jest tu doskonale znana przez wydawców przewodnika. Pytanie czy coś zrobiono by ją naprawić.  

- Jest nam bardzo przykro za tę nieścisłość - mówi Magdalena Kaczyńska z wydawnictwa Pascal.

Wydawnictwo jednak nie zamieściło także sprostowania na swojej stronie internetowej. Choć obiecało to naszemu reporterowi. Sezon wakacyjny powoli się kończy, a to co miał naprawić Pascal, muszą naprawiać ludzie, którzy żyją z turystyki.

- W innych miastach gotuje się od turystów, u nas nie! - mówi rozgoryczony właściciel hotelu "Smętek".

A gotuje się również dzięki przewodnikowi Pascala, który w nakładzie trzech tysięcy egzemplarzy został wypuszczony na rynek. Wielu turystów pojechało tam gdzie zachęcał przewodnik, wielu - szerokim łukiem - omijało miejsca, o których w Pascalu napisano źle. Właściciele restauracji, pensjonatów i miasto Ełk zaczynają już liczyć straty.

Reporterzy: Leszek Tekielski, Artur Borzęcki 
(Telewizja Polsat)