Nieuczciwi pośrednicy pracy. Odcinek 3.

Nieuczciwi pośrednicy pracy. Odcinek 3.

Zostałem uderzony, dlatego, że nie wykonywałem pracy w takim tempie jak należało - opowiada Daniel Swatowski. Pan Daniel miał podjąć legalną pracę we Włoszech. Miała to być praca w rolnictwie - tak go przynajmniej zapewniał polski pośrednik. Miał zarabiać od 4 do 5 euro na godzinę.

Gdy wyjechał okazało się, że obietnice niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Polak spędził we Włoszech 16 dni. Na więcej nie starczyło mu siły. Przez ten czas zarobił 45 euro. Wrócił na własny koszt.

- Tam nie było mowy, aby się domagać zapłaty - mówi załamany pan Daniel. Jeszcze we Włoszech próbował uzyskać pomoc od polskiego pośrednika, jednak bezskutecznie. Po powrocie do kraju pośrednik przestał odbierać telefony.   

Pan Daniel nie podpisał żadnej umowy. Dlatego nie może liczyć, że odzyska zainwestowane pieniądze. Dziś już wie, że drugi raz nie popełniłby tego błędu.

Czy można się uchronić się przed taką sytuacją? Na co powinniśmy zwracać uwagę przeglądając oferty pracy za granicą? O co pytać zanim podejmiemy decyzję o wyjeździe? Wspólnie z Gazetą Prawną przedstawiamy kilka porad dla osób szukających pracy w Unii Europejskiej - przeczytaj.

Reporterki: Aneta Krajewska e-mail, Milena Sławińska
(Telewizja Polsat)