Podejrzani o molestowanie dzieci

Podejrzani o molestowanie dzieci

Komenda Policji w Olsztynie. Policjanci otrzymali sygnał , że w jednej z klatek w bloku doszło do molestowania nieletniego chłopca. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastnika. Znaleziono go po kilku godzinach.

Podczas przesłuchania został rozpoznany przez ofiary. Sprawą zajęła się prokuratura. Okazało się, że tego samego dnia zaatakował jeszcze jednego chłopca.

Napastnikiem okazał się 23-letni mieszkaniec Olsztyna. Piotr M. był już wcześniej znany miejscowej policji: nieraz zakłócał porządek pod wpływem alkoholu i narkotyków.  

Dotarliśmy do rodziców skrzywdzonych dzieci. Są nadal w szoku - nie chcą z nami rozmawiać.

Jednak molestowani chłopcy, mogą się okazać nie jedynymi ofiarami Piotra M. Do prokuratury zgłosili się bowiem rodzice jeszcze dwóch dziewczynek, które wyrwały się z rąk zwyrodnialca.

Zaledwie dzień przed aresztowaniem Piotra M. w Olsztynie miała swój finał inna tragedia. Zdesperowana żona Dariusza P. powiadomiła policję, że jej mąż od trzech lat gwałcił ich córkę. Jednak prawda okazała się jeszcze straszniejsza.

Sąsiedzi nie mają dobrej opinii o Dariuszu P. Według nich Dariusz P. znęcał się nad rodziną bijąc żonę i dzieci. Jednak o molestowaniu - nikt nie wiedział, lub nie chciał wiedzieć. I w tym przypadku, zatrzymany trafił do olsztyńskiego aresztu na trzy miesiące.*

* skrót materiału

Reporter: Paweł Owad