Rewelacje nauczycielki historii

Rewelacje nauczycielki historii

Iwona G., nauczycielka historii w liceum w Mrągowie. Od jesieni ubiegłego roku jej lekcje stają się coraz bardziej niekonwencjonalne.

W rocznicę stanu wojennego nauczycielka podarła portret generała Jaruzelskiego i symbolicznie pochowała księdza Jerzego Popiełuszkę. Potem była pantomima w rytm muzyki Ich Troje.

Jednak nadszedł dzień, kiedy uczniom przestało być do śmiechu. Z nagrań wykonanych przez jednego z uczniaków wynika, że pani profesor przekonywała na lekcji, że m.in. prawdziwy Polak to katolik, a osoba niepełnosprawna prawdziwym Polakiem już nie jest.  

Piotr Mendroch, jest miejscowym pastorem ewangelickim. Uczy religii w tym samym liceum. Według niego, Iwona G. zdecydowanie przesadziła ze swoim podziałem ludzi na prawdziwych i nieprawdziwych Polaków. Prawie 50 uczniów profesor Iwony G. podpisało się pod petycją w sprawie zmiany nauczycielki.

Uczniowie przekazali swoje nagrania dyrektorowi szkoły. Teraz całą sprawę bada rzecznik dyscyplinarny olsztyńskiego kuratorium. Po petycji uczniów pani profesor nie pojawia się w szkole. Jest na zwolnieniu lekarskim. Odwiedzamy ją z kamerą w jej domu. Nie chce jednak z nami rozmawiać.*

*skrót materiału

Reporter: Ewa Pocztar-Szczerba, epocztar@polsat.com.pl (Telewizja Polsat)