Upokarzali nauczyciela od angielskiego

Upokarzali nauczyciela od angielskiego

Dwa filmy i dwa jakże różne zachowania nauczycieli. Film, który otrzymaliśmy, został nagrany kilka miesięcy temu przez uczniów gimnazjum w Solcu Kujawskim. Uczniowie sprowokowali nauczyciela i udało im się. Reakcja nauczyciela była kontrowersyjna, ale natychmiastowa.

Nauczyciel wyciągnął ucznia z ławki i pchnął w stronę tablicy. Mariusz Z. po publikacji filmu stracił swoją pracę. Po tygodniu jednak ją odzyskał. Dyrekcja szkoły uznała, że choć zareagował za ostro był dobrym nauczycielem. Jednak uczniowie w całej Polsce coraz częściej wykorzystują bezradność nauczycieli.  

Film nagrany w innej szkole, w Stargardzie Szczecińskim, trafił do naszej redakcji kilka dni temu. Pokazuje jak wiele się zmieniło. Niestety na gorsze. Nauczyciele boją się już reagować. Film ze Stargardu Szczecińskiego przysłała matka jednej z uczennic. Według niej autor filmu to pupil wychowawczyni. Nigdy nie został ukarany za złe zachowanie. Czuł się dotąd bezkarnie. Nagrał więc film. Ośmieszył nauczyciela przy całej klasie.

Idziemy do dyrekcji szkoły. Chcemy dowiedzieć się czy uczeń poniósł jakiekolwiek konsekwencje. Dyrektor jest zaskoczony naszą wizytą. O filmie nic nie wiedział. Jego reakcja była natychmiastowa. W obecności kamery naszej kamery spotkał się z uczniami, którzy byli świadkami tego zajścia. Po tej rozmowie dyrektor znalazł sprawcę. Nauczyciela prowokował Daniel M. To on upokorzył go przy całej klasie. Dlaczego? Bo jak twierdzi to miała być zabawa. Za te wygłupy jednak poniesie zasłużoną karę. Daniel M. przyznał, że to był głupi żart.*

*skrót materiału

Reporter: Katarzyna Betcher