Zakaz szczekania!

Zakaz szczekania!

Na ostatniej sesji rady gminy Kowal Oleckich radni uchwalili tak zwany regulamin porządku gminy. Jeden z punktów tego regulaminu wywołał sporo emocji, bo mówi o tym, że od godziny 22 obowiązuje cisza nocna.

Obowiązek mają przestrzegać zwierzęta. Między innymi szczekające psy. Nieprzestrzeganie regulaminu będzie więc karane. Jak tłumaczy wójt Kowal Oleckich, uchwałę podjęto dla dobra zwierząt.

- Jeżeli ma się zwierzę, to się należy nim opiekować i czuć się za niego odpowiedzialnym - mówi Helena Żukowska, wójt Kowali Oleckich.  

Mieszkańcy gminy protestują. Jednak mimo krytyki radni nie przejmują się opiniami mieszkańców. Tymczasem największą bolączką gminy Kowale Oleckie jest bezrobocie - ta okolica to prawdziwe zagłębie popegeerowskie.

Praw natury nie da się przezwyciężyć nawet najpoważniejszymi uchwałami gminnych rajców - co do czego nikt nie ma wątpliwości - nawet Ci, którzy uchwalili "zakaz szczekania" przyznają, że nie wszystko wiedzą o zwierzętach i ich zwyczajach. Ale właściciele zwierząt wiedzieć powinni!

Reporter: Leszek Tekielski ltekielski@polsat.com.pl (Telewizja Polsat)