Edyta Górniak w Interwencji

Edyta Górniak w Interwencji

Znana i ceniona piosenkarka opowiada o swojej karierze, udziale w programie "Jak oni śpiewają" i planach na przyszłość. Już w październiku artystka wydaje nową płytę

!

Edyta Górniak ma 34 lata. Debiutowała w 1990 roku występem w programie Zbigniewa Górnego "Śpiewać każdy może". Od tego czasu wystąpiła publicznie prawie cztery tysiące razy! Już po raz drugi zasiada w jury polsatowskiego show "Jak oni śpiewają".

- Podobno wedle opinii publicznej jestem surowym jurorem, natomiast ja wiem, że tak nie jest. Staram się oceniać obiektywnie, nie przez pryzmat własnej wiedzy i umiejętności, bo wtedy byłabym zbyt surowa. Nie mogę oczekiwać tyle samo od innych, ile wymagam od siebie - mówi Edyta Górniak.  

Artystka w 2004 roku urodziła syna Allana. Rok później wyszła za mąż za Dariusza Krupę, gitarzystę jazzowego i ojca jej dziecka. Jej płyty zawsze osiągają status co najmniej złotej. Artystka twierdzi, że jest teraz kobietą spełnioną. W październiku ukaże się jej najnowsza płyta "E.K.G".

- Czasem myślę, że moja droga do kariery była przypadkowa, a czasem, że ktoś ją skrupulatnie zaplanował. Przez wiele lat nie miałam managerów, ochrony osobistej, asystentów i w zasadzie musiałam liczyć tylko na własną wyobraźnię. Wszystkiego nauczyłam się na podstawie własnych błędów, doświadczeń, przemyśleń, bycia krytycznym wobec siebie, bo nikt mi przecież tego nie mówił. Tak naprawdę przez te 17 lat nie spotkałam wielu ludzi, którzy byli skłonni mi pomóc, wszyscy raczej się bali albo ich irytowałam - wspomina Edyta Górniak. *

* skrót materiału

Reporter: Karolina Miklewska (Telewizja Polsat)