Interwencja - odcinek 500

Interwencja - odcinek 500

To już 500 odcinek programu "Interwencja". Codziennie o godzinie 16:10 na antenie Polsatu zajmujemy się waszymi sprawami.

Rozwiązaliśmy prawie półtora tysiąca ludzkich problemów. Motto programu: "Interwencja - jesteśmy blisko was" jest misją naszego 24-osobowego zespołu.

Mówimy o najsłabszych, najbiedniejszych i tych, którzy nie potrafią poradzić sobie z otaczającym ich światem. W związku z tym w 2004 roku przeprowadziliśmy wielką akcję: "Ruszaj z nami by cieszyć się życiem" - ponad 700 wózków inwalidzkich trafiło do rąk najbardziej potrzebujących - za darmo!  

Tropimy także nieuczciwych pracodawców, oszustów i łapówkarzy. Najważniejsza z naszych akcji, to: "Nieuczciwe zakłady pracy chronionej" - dzięki "Interwencji" urzędnicy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dowiedzieli się na co tak naprawdę są przeznaczane ich dotacje.

To również my znaleźliśmy polską drukarnię, w której drukowano neonazistowską, niemiecką gazetę "Deutsche Stimme".

Po realizacji naszych materiałów pękł polityczno-biznesowy układ w Płocku. Byłemu prezydentowi miasta postawiono zarzuty, a lokalnym biznesmenom przygląda się fiskus.

Kolejnym naszym sukcesem jest akcja "Uwaga! Uzdrowiciele". Tropimy ludzi, którzy podają się za cudotwórców, obiecują terapie na każdą chorobę, a faktycznie bywają cynicznymi naciągaczami.

I wreszcie nasza najsłynniejsza akcja: " O jednego mniej...". Nasi dziennikarze tropią w internecie pedofilów. Dzięki prowokacji dziennikarskiej zbieramy materiały dowodowe, które natychmiast trafiają w ręce policji. Zatrzymano już ośmiu mężczyzn podejrzanych o pedofilię. Są wśród nich: pracownik Warszawskiego Zespołu Żłobków, znany podlaski finansista, a nawet oficer Biura Ochrony Rządu. Za chwilę rozpoczną się ich procesy.

Reporter: Maciej Uchmański  
(Telewizja Polsat)