Kolejny nieuczciwy pośrednik pracy

Kolejny nieuczciwy pośrednik pracy

Pani Krystyna, pan Jacek i Krystian są w trudnej sytuacji materialnej. W grudniu ubiegłego roku postanowili skorzystać z oferty pracy, którą znaleźli w internecie. Był to wyjazd do pracy do Niemiec.

Osoby, które chciały wyjechać za granicę kontaktowały się z pośrednikiem telefonicznie. Tylko. Nikt nie był w siedzibie firmy. Pośrednik SMS-em wysyłał numer konta, na który trzeba było wpłacić 300 zł.

Sprawy zaczęły się komplikować już w styczniu. Pośrednik ciągle przekładał datę wyjazdu. Po kolejnej zmianie bezrobotni zorientowali się, że mają do czynienia z oszustem.  

W internecie odszukaliśmy kolejne osoby, które chciały w ten sposób znaleźć pracę. Wszyscy dali się oszukać nieuczciwemu pośrednikowi.

Pojechaliśmy do siedziby firmy Pawła G. w Janikowie koło Inowrocławia. Taki adres podawał właściciel firmy wszystkim zainteresowanym. Na miejscu okazuje się, że jest to prywatne mieszkanie.

Sprawą zajęła się policja w Jeleniej Górze. Według nich poszkodowanych jest kilkadziesiąt osób z całej Polski. Firma Pawła G. organizowała wyjazdy do pracy za granicą od kilku miesięcy. A raczej oszukiwała, nikt bowiem do pracy nie wyjechał. Wszyscy poszkodowani chcą odzyskać swoje pieniądze. Dla nich 300 złotych to duża suma.

Reporter: Paulina Łosiewicz