Łukasz potrzebuje nerki, cz.2

Łukasz potrzebuje nerki, cz.2

Tydzień temu odwiedziliśmy z kamerą Łukasza Hatłasa. Chłopak mieszka w Sędziejowicach - małej wsi niedaleko Łodzi. Ma dwadzieścia jeden lat i od urodzenia miał problemy z nerkami. Pierwszą stracił, gdy miał zaledwie dwa lata.

Usunięcie pierwszej nerki nieco poprawiło sytuację. Jednak co kilka tygodni Łukasz musiał kłaść się do szpitala by ratować drugą nerkę.

Choroba postępowała. Zaatakowała Łukasza jeszcze bardziej po śmierci ojca. Gdy miał 19 lat lekarze usunęli mu także drugą nerkę.  

Łukasz stracił nadzieję na normalne życie. Marzył o aktorstwie, ale ciągłe wizyty w szpitalu i dializy te marzenia przekreśliły.

Po emisji naszego reportażu życie Łukasza odmieniło się. Już kilka minut po zakończeniu programu rozdzwoniły się telefony i zaczęły napływać maile. Setki osób zaoferowały Łukaszowi pomoc.

Widzowie zgłaszali się z całej Polski i z zagranicy. Ponad 160 osób zdecydowało się za darmo oddać Łukaszowi nerkę. Jedną z nich jest Michał z Wrocławia. Pracuje jako ratownik medyczny w pogotowiu ratunkowym.

Wszyscy, którzy zaoferowali swoją pomoc poddani zostaną szczegółowym badaniom.

Już wkrótce, być może wśród tych osób, zostanie wybrana ta, która uratuje Łukaszowi życie. 

Reporter: Żanetta Kołodziejczyk
(Telewizja Polsat)