Plac zabaw czy samowola budowlana?

Plac zabaw czy samowola budowlana?

"Plac zabaw czy samowola?" Bartek często przychodził na plac zabaw - podobnie jak inne dzieci z pobliskich domów. Pewnego dnia tej zabawy o mały włos nie przypłacił życiem. Kiedy huśtał się na huśtawce oderwała się od niej belka i przygniotła mu nogi. Bartek porzeżył, ale czeka go długa rehabilitacja. W Interwencji spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, kto jest winien tej tragedii? Sąd zdążył już skazać mieszkańca osiedla, który był pomysłodawcą budowy placu.

Kiedy jednak sprawą zainteresowaliśmy się bliżej wyszło na jaw, że... plac został wybudowany na terenie należącym do... Urzędu Miasta. W dodatku bez jakichkolwiek zezwoleń. W Sulejowie była Karolina Miklewska.

 Interweniujemy - to główny cel programu. Wchodzimy wszędzie, pokonujemy urzędnicze bariery - wszystko po to, by pomagać pokrzywdzonym przez los, niesprawiedliwie osądzonym, wykorzystanym, bezbronnym... Jesteśmy dla ludzi. Dowodem tego są coraz liczniejsze telefony i listy, z prośbą o interwencję, ale i z pochwałami na nasz temat. Te drugie cieszą, pierwsze inspirują nas do działania - czyli Interwencji.

(Telewizja Polsat)