"Podaruj dzieciom słońce"

"Podaruj dzieciom słońce"

Od sześciu lat każdego roku Fundacja Polsat wraz z firmą Procter & Gamble prowadzi ogólnopolską akcję charytatywną pod hasłem "Podaruj dzieciom słońce". To największa akcja marketingu społecznego w Polsce, a także pierwsza wspólna akcja firmy komercyjnej i organizacji charytatywnej przeprowadzonej na tak wielka skalę.

Akcji "Podaruj dzieciom słońce" od zawsze przyświecały szczytne cele. Między innymi zebranie funduszy na centra oparzeniowe, zakup sprzętu do leczenia skrzywień kręgosłupa, zakup aparatury medycznej do terapii wcześniaków, zakup sprzętu do diagnozowania ofiar wypadków. Fundacja dofinansowuje także operacje, leczenie i rehabilitację dzieci.  

Dzięki funduszom zebranym podczas poprzedniej akcji udało się wesprzeć wiele szpitali i placówek medycznych. A przede wszystkim uratować życie wielu dzieci. Jedną z takich placówek jest Instytut Hematologii i Onkologii w Poznaniu. Fundacja przekazała tu aparat do badań ultrasonograficznych.

W tym roku akcja "Podaruj dzieciom słońce" rusza już po raz siódmy. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i diagnostykę dzieci z nowotworami.

Aby wspomóc akcję "Podaruj dzieciom słońce" wystarczy kupić produkty oznaczone słonecznym logo Fundacji Polsat. Każdy taki produkt ratuje zdrowie i życie dzieci. Bo wystarczy tak niewiele, by podarować dzieciom słońce.

Reporter: Żanetta Kołodziejczyk (Telewizja Polsat)