Powrót ojca pedofila

Powrót ojca pedofila

Ania jest ofiarą przemocy. Dziś ma szesnaście lat, ale tego, co wydarzyło się kilka lat temu nie może zapomnieć. Została zgwałcona przez swojego ojca. Pedofil molestował ją, a później straszył przez kilka lat. Za to przestępstwo sąd skazał Karola R. na pięć lat więzienia.

Trzy lata temu odwiedziliśmy rodzinę Ani. Tuż przed wyjściem ojca - gwałciciela na wolność. Pani Kazimiera bała się o siebie i dzieci. Z rodzinnego domu musiała uciekać - choć nie miała dokąd pójść. O pomoc w znalezieniu mieszkania poprosiła naszą redakcję.

Udało się. Wójt z Nowego Duninowa przekazał rodzinie - pani Kazimierze i jej dzieciom tymczasowe mieszkanie - barak. Miało być lepiej. Niestety rzeczywistość okazała się inna.  

Ojciec mieszka zaledwie osiem kilometrów od pani Kazimiery i jej dzieci. Ania boi się, że nadejdzie taki dzień, kiedy spotka ojca.

Próbowaliśmy porozmawiać z ojcem Ani - gwałcicielem.

Ojciec - gwałciciel mieszka w lepszych warunkach niż jego ofiary. Choć ma pieniądze, nie płacił i nie płaci alimentów. Ani złotówki. Co więcej - wójt Nowego Duninowa na kilka miesięcy zatrudnił go do prac interwencyjnych. Jak mówi - bo chciał mu pomóc.

Życie dla pani Kazimiery i jej dzieci w Nowym Duninowie jest koszmarem. Zamarzają z zimna w baraku, żyją w ciągłym strachu. Bez pieniędzy i perspektyw.

Reporter: Żanetta Kołodziejczyk (Telewizja Polsat)