Wydział kryminalny: Gang "Fryzjera"

Wydział kryminalny: Gang "Fryzjera"

Kradzieże samochodów to w Warszawie od lat prawdziwa plaga. Liczba złodziejskich gangów samochodowych rośnie w zastraszającym tempie. W swojej działalności bandyci stosują coraz bardziej wyrafinowane metody.

Dwa lata temu, reporterzy "Interwencji" pomogli rozbić jedną z takich grup. Gang, który zdemaskowaliśmy, to tylko wierzchołek góry lodowej. Co miesiąc na ulicach Warszawy ginie nawet po kilkaset aut.

Kilka dni temu policjanci z Komendy Stołecznej postanowili wypowiedzieć złodziejom wojnę. W ręce policji wpadł gang Marka K. - pseudonim "Fryzjer". W zatrzymaniu złodziei wzięło udział ponad 70 funkcjonariuszy. O świcie uderzyli jednocześnie w 11 miejsc.  

Gang "Fryzjera" działał w Warszawie od kilku lat. Jego członkowie zajmowali się również paserstwem oraz wyłudzaniem okupów za wcześniej skradzione auta. W swojej "karierze" popełnili około 200 przestępstw.

Podczas akcji, policjanci zabezpieczyli kilkanaście skradzionych w Warszawie aut. Przestępcom postawiono łącznie ponad 50 zarzutów. To jednak nie koniec. Wiadomo, że na wolności w dalszym ciągu pozostaje wielu kompanów bandytów.

Reporter: Rafał Zalewski rzalewski@polsat.com.pl  (Telewizja Polsat)