Gdzie jest kasa z "Super Kasy"?

Gdzie jest kasa z "Super Kasy"?

Jedynie 90 groszy prowizji i zapłata rachunków w 3 dni - taką usługę oferowały punkty opłat - Super Kasa. Punkty pośrednictwa założyła kielecka firma Prodex.

Super Kasy gwarantowały zapłatę rachunków szybko, tanio i wygodnie. Na terenie Kielc oferowały swoje usługi ponad dwa lata.

Punkty Super Kasy nagle zniknęły z miasta. W ciągu kliku dni firma Prodex zlikwidowała kilkadziesiąt punktów pośrednictwa opłat. Zniknęły kasy, zniknęły również pieniądze klientów.  

Do firmy Prodex przez ostatnie kilka tygodni zgłaszali się co raz częściej kolejni oszukani klienci. Niestety, właściciele i pracownicy byli niedostępni.

Sprawą Super Kas zajęła się już kielecka prokuratura. Jak na razie poszkodowanych przez nieuczciwą firmę jest kilkadziesiąt osób. Nieoficjalnie wiadomo, że z kas zniknęło ponad milion złotych. Za to przestępstwo grozi od roku do 10 lat więzienia.

Jednak największą wyobraźnię muszą mieć osoby, które skorzystały z usług Super Kas. Wszystkie rachunki klienci będą musieli opłacić jeszcze raz. Razem z odsetkami.

Reporter : Lidia Oskierko (Telewizja Polsat)