Inicjatywa mieszkańców

Inicjatywa mieszkańców

Od kilku miesięcy o mieszkańcach Krajna - Zagórze mówi cała okolica. Wszystko za sprawą wspólnej, dość nietypowej inicjatywy. Budowy domu dla pani Agaty Dziurskiej.

Pani Agata samotnie wychowuje trójkę dzieci. Ośmioletniego Mateusza, siedmioletniego Michała i czteroletnią Olę. Mieszkała w starym drewnianym domu.

Rok temu syn pani Agaty - Michał nagle zachorował. Przestał poruszać nogami. Chłopak trafił do szpitala w Kielcach. Niestety, lekarze nie potrafili i do dziś nie potrafią określić przyczyny choroby Michała.  

Kiedy zachorował Michał, sąsiedzi pani Agaty zaczęli jej pomagać. Pilnowali dzieci, oddawali odzież, zbierali pieniądze na sprzęt do rehabilitacji. Poprosili także o pomoc wojewodę kieleckiego.

Na tej pomocy mieszkańcy i urzędnicy nie poprzestali. Kilka miesięcy temu postanowili zbudować dom dla pani Agaty i jej dzieci. Przystosowany także dla chorego Michała.

Chętnych do pracy nie brakowało. Brakowało jedynie materiałów do budowy.

Budowa ruszyła miesiąc temu. Ponad czterdzieści osób zaangażowało się w budowę domu. Po kilkanaście godzin dziennie. Każdy robi to, co potrafi najlepiej.

Aby dom był gotowy do zamieszkania - brakuje jeszcze dużo. Przede wszystkim materiałów budowlanych. Nie brakuje za to chęci i zapału mieszkańców.

Reporter: Żanetta Kołodziejczyk e-mail 
(Telewizja Polsat)