Jak policjanci kradli paliwo...

Jak policjanci kradli paliwo...

Dotarliśmy do nagrania, na którym widać bardzo wyraźnie kradzież paliwa. Bardziej szokuje fakt, że kradną go policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

Na filmie widać, jak funkcjonariusz sokołowskiej policji tankuje policyjny, nieoznakowany samochód wywiadowczy. Nie odkłada tzw. pistoletu do tankowania na dystrybutor. Po prostu przekazuje go innemu kierowcy. Ten człowiek nie jest policjantem. Tankuje prywatny samochód. Wszystko na koszt policji.

Chcemy zapytać zastępcy komendanta sokołowskiej policji, czy wie o kradzieżach paliwa przez policjantów?  

Najpierw idziemy do niego z ukrytą kamerą. Komendant twierdzi, że o takich procederach kiedyś słyszał.

W oficjalnym nagraniu zastępca zmienił całkowicie zdanie.

Pracę Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim nadzoruje Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu. Również im pokazaliśmy nagranie. Policjanci zapowiedzieli dokładne zbadanie sprawy.

Do prokuratury trafiło już zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Zawiadomienie złożył sam komendant z Sokołowa Podlaskiego dopiero po obejrzeniu naszego nagrania.

Jak wszyscy policjanci, także i sokołowscy stróże prawa powinni walczyć z przestępczością. W tym - ze złodziejami paliwa. Jednak ci , którzy powinni przestrzegać prawa - w tym wypadku sami je łamią.

Reporter: Paulina Łosiewicz (Telewizja Polsat)