Lincz we Włodowie - odcinek 2

Lincz we Włodowie - odcinek 2

Włodowo - mała warmińska wieś. Od miesięcy mieszkańcy tej wsi byli zastraszani przez jednego człowieka - Józefa C.

Józef C. we Włodowie siał postrach właściwie od zawsze. W więzieniu siedział -uwaga- 23 razy. Zeszłego lata wyszedł na wolność. Zaraz po tym dla mieszkańców Włodowa rozpoczął się prawdziwy horror. Był piątek - pierwszy dzień lipca.

O tym, co dzieje się we wsi, przerażeni ludzie alarmowali policję trzykrotnie. Bez skutku. Policjanci zignorowali zgłoszenie. Józefa C. postanowili więc zatrzymać mieszkańcy Włodowa. Doszło do ostrej bójki. Bandyta nie przeżył. Ci, którzy bronili swych rodzin zostali aresztowani. Wszystkim postawiono zarzut zabójstwa.  

Kiedy mieszkańcy Włodowa trafili do aresztu, sprawą zainteresowała się cała Polska. O lipcowych zdarzeniach pisały wszystkie gazety. Pojawił się nawet pomysł na film.

Na specjalne polecenie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro aresztowani mężczyźni zostali zwolnieni. Wciąż ciąży jednak na nich zarzut zabójstwa i kara dożywocia. Tymczasem policjantom, którzy odmówili udzielenia pomocy zarzuca się tylko niedopełnienie obowiązków służbowych. Za to w więzieniu mogą spędzić... najwyżej 3 lata.

Reporter: Rafał Zalewski rzalewski@polsat.com.pl(Telewizja Polsat)