Oszczędzają na bezdomnych!

Oszczędzają na bezdomnych!

Stowarzyszenie Pomocy im. Św. Franciszka od kilku lat prowadzi ośrodek "Wspólny Dom" w Legionowie. Trafiają tu bezdomni i uzależnieni od alkoholu mężczyźni.

Mieszkańcy tego ośrodka twierdzą, że od dwóch tygodni nie mogą korzystać z łazienki, bo... jest zamknięta na klucz.

Mężczyzna, który kilka dni temu został zwolniony z pracy w tym ośrodku potwierdza, że dostał od zarządu polecenie zamknięcia łazienki. Co na to kierownik "Wspólnego Domu"?  

Okazuje się, że funkcję kierownika pełni zaledwie od godziny. Ze wszystkimi pytaniami odsyła nas do pani prezes stowarzyszenia, która jest jego żoną.

W czasie rozmowy świeżo upieczony kierownik twierdzi, że łazienka wcale nie jest zamknięta. Sprawdziliśmy. Do toalety wejść nie można. Bezdomni twierdzą, że kierownictwo na nich po prostu oszczędza.

Byli pracownicy ośrodka twierdzą, że takich problemów w placówce jest znacznie więcej. Wyzwiska i obrażanie mieszkańców to tutaj stała praktyka.

To nie wszystko. Do naszych rąk trafił dokument, według którego w ośrodku jest zatrudniona pani Ewa K. Pracuje tutaj jako terapeutka. Jej zadaniem jest między innymi pomoc podopiecznym. Kłopot w tym, że mieszkańcy - jak twierdzą - nigdy na oczy tej kobiety nie widzieli.

Prezes stowarzyszenia zaprzecza wszystkim zarzutom. Na rozmowę przed kamerą nie chce się zgodzić.

Mieszkańcy, według niej, mają wszystkie wygody, nikt nie jest tu obrażany, a terapeutka spotyka się z podopiecznymi. Mieszkańcy ośrodka będą walczyć o jego prawidłowe funkcjonowanie.

Reporter: Karolina Miklewska  
(Telewizja Polsat)