Podaruj dzieciom słońce

Podaruj dzieciom słońce

Od sześciu lat każdego roku Fundacja Polsat, wraz z firmą Procter & Gamble prowadzi ogólnopolską akcję charytatywną pod hasłem "Podaruj dzieciom słońce". To największa akcja marketingu społecznego w Polsce, a także pierwsza wspólna akcja firmy komercyjnej i organizacji charytatywnej przeprowadzona na tak wielką skalę.

Akcji "Podaruj dzieciom słońce" od zawsze przyświecały szczytne cele. Między innymi zebranie funduszy na centra oparzeniowe, zakup sprzętu do leczenia skrzywień kręgosłupa, zakup aparatury medycznej do terapii wcześniaków, zakup sprzętu do diagnozowania ofiar wypadków. Fundacja dofinansowuje także operacje, leczenie i rehabilitację dzieci.  

Dzięki funduszom zebranym podczas poprzedniej akcji udało się wesprzeć wiele szpitali i placówek medycznych. Jedną z takich placówek jest Instytut Hematologii i Onkologii w Poznaniu. Fundacja przekazała tu aparat do badań ultrasonograficznych.

W tym roku akcja "Podaruj dzieciom słońce" ruszyła we wrześniu już po raz siódmy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i diagnostykę dzieci z nowotworami.

Statystyki są zatrważające. Każdego roku w Polsce przybywa około 1200 dzieci chorych na raka. Dlatego tak istotne jest wczesne wykrycie choroby i jej leczenie. To zwiększa szansę na uratowanie życia dziecka. Niestety do tego potrzebny jest drogi sprzęt.

By wspomóc akcję "Podaruj dzieciom słońce" wystarczy kupić produkty oznaczone takim słonecznym logo. Bo wystarczy tak niewiele, by podarować dzieciom życie.

Reporter: Żanetta Kołodziejczyk e-mail  (Telewizja Polsat)