Pomogliśmy biednej rodzinie

Pomogliśmy biednej rodzinie

Rodzina Tecław liczyła na państwa pomoc. Nie zawiodła się. Dorota i Janusz Tecław z Korzęcina mają piętnaścioro dzieci. Reportaż o ich trudnej sytuacji finansowej pokazaliśmy w Interwencji. Dzięki hojności widzów do rodziny pojechał transport podarunków.

Miesiąc temu byliśmy z wizytą u państwa Tecław z miejscowości Korzęcin. Ich rodzina liczy siedemnaście osób, w tym piętnaścioro dzieci. Pan Janusz jest na rencie i nie ma pracy. Pani Dorota zajmuje się wychowywaniem dzieci. Rodzina żyje na skraju nędzy. Pieniędzy brakuje nawet na jedzenie.

Po emisji reportażu dostaliśmy kilkadziesiąt maili oraz telefonów z Polski i z zagranicy, w których wyraziliście Państwo chęć pomocy państwu Tecław.  

- To naprawdę biedna rodzina. Widzieliśmy, w jakich warunkach mieszkają, jak ciężko jest im żyć. Postanowiliśmy pomóc - opowiada Michał Mazurek z Otwocka, który pomógł rodzinie Tecław.

Redakcja Interwencji zorganizowała transport. Chcieliśmy, aby podarowane przez państwa rzeczy trafiły prosto do rodziny z Korzęcina.

- Dostaliśmy jedzenie, ubrania, pieniądze, zeszyty i kredki dla dzieci. Dziękujemy z całego serca - mówi Dorota Tecław. *

*skrót materiału

Reporter: Paulina Łosiewicz (Telewizja Polsat)