Prowokacja na lotnisku - odcinek 2

Prowokacja na lotnisku - odcinek 2

Międzynarodowy Port Lotniczy Pyrzowice koło Katowic - to jedno z największych lotnisk w Polsce. Każdego roku obsługiwanych jest tu prawie 2 miliony pasażerów z całego świata. Dwa tygodnie temu odwiedziliśmy lotnisko. Odwiedzili także - ze swoją kamerą dwaj mieszkańcy Katowic Piotr i Jacek.

Twierdzą oni, że lotnisko w Pyrzowicach to dla terrorystów wręcz wymarzony cel. Mimo, że bezpieczeństwa portu strzegą aż trzy różne służby, przeprowadzenie zamachu w Pyrzowicach to drobnostka. Aby to udowodnić Piotr i Jacek postanowili przeprowadzić fikcyjny zamach - uzbroili się w atrapę rakiety i karabiny na farbę, następnie wtargnęli na teren lotniska i urządzili prowokację. Nikt ich nawet nie zapytał, co robią na terenie lotniska.  

O sytuacji, do jakiej doszło w Pyrzowicach postanowiliśmy porozmawiać z przedstawicielami linii lotniczych, które korzystają z katowickiego lotniska. Okazało się to trudniejsze, niż przypuszczaliśmy.

Jednak po długich pertraktacjach prezes lotniska w Pyrzowicach Marek Mutke zgodził się z nami porozmawiać. Jednak nie zgodził się na obecność kamery. Pozostał nam więc... telefon.

Reporter: Rafał Zalewski rzalewski@polsat.com.pl  (Telewizja Polsat)