Prywatny interes w muzeum

Prywatny interes w muzeum

Dyrektor Krzysztof Kornacki jest szefem muzeum w Kozłówce od prawie 30 lat. Dał się poznać jako dobry manager. Okazuje się, że dyrektor jest też świetnym biznesmenem.

Jedenaście lat temu jako jedyny stanął do przetargu na sprzedaż budynku należącego kiedyś do kompleksu pałacowego. Za pięć i pół tysiąca złotych został z żoną właścicielem dawnej Rządcówki. Otworzył tam gospodarstwo agroturystyczne.

Sprawdziliśmy, czy pracownicy muzeum pomagają swojemu dyrektorowi w rozkręcaniu rodzinnego biznesu. W muzeum zapytaliśmy się o nocleg. Pracownik muzeum natychmiast skontaktował nas z... synem dyrektora Kornackiego. Ten zawiózł nas do gospodarstwa agroturystycznego rodziców.  

Dowiedzieliśmy się, że goście hoteliku dyrektora Kornackiego, mają specjalne przywileje na terenie parku pałacowego. Mogą zwiedzać park nawet po godzinach pracy muzeum.

W oficjalnym folderze wydanym przez muzeum Zamoyskich w Kozłówce, czytamy o możliwości noclegów w prywatnym hoteliku dyrektora Kornackiego. Nie wiadomo tylko, dlaczego telefon kontaktowy to numer jednego z numerów w muzeum.

Na razie działalnością dyrektora Kornackiego zainteresował się Urząd Marszałkowski w Lublinie, któremu podlega muzeum. *

* skrót materiału

Reporter: Ewa Pocztar-Szczerba epocztar@polsat.com.pl  (Telewizja Polsat)