Tajne próby porozumienia Samoobrony z PO

Tajne próby porozumienia Samoobrony z PO

Samoobrona rozmawia na temat stworzenia koalicji rządowej z Platformą Obywatelską! Po cichu, za plecami Prawa i Sprawiedliwości. Dzięki prowokacji dziennikarzy Super Expresu i Interwencji dowiadujemy się, że Samoobrona nie wierzy w niektóre przedwyborcze zapowiedzi PiS-u.

Podszywając się za asystentów czołowego polityka Platformy Obywatelskiej - Grzegorza Schetyny, zaproponowaliśmy Samoobronie coś, co wydaje się niemożliwe - układ koalicyjny Platformy Obywatelskiej z Samoobroną.

Spotkanie odbyło się w hotelu Sheraton. To miejsce wielu nieformalnych rozmów polityków.  

Podczas rozmowy Renata Beger nie ukrywała zawodu, że co innego słyszała z ust polityków PiS przed wyborami, a co innego słyszy teraz. Zadeklarowała, że Samoobrona jest gotowa do koalicji z PO. Stale podkreślała, że elektorat Samoobrony ufa Andrzejowi Lepperowi i nawet zmiana kierunku z PiS na PO zostanie odczytana pozytywnie: "Jak kierownictwo pokieruje, tak ludzie pójdą. (...) Jeżeli przewodniczący mówi, że na dzień dzisiejszy idziemy z SLD, bo tego wymaga przyszłość, to ludzie pójdą. Bardzo mu ufają i dlatego pójdą".

Renata Beger zadeklarowała przedstawienie propozycji porozumienia z PO przewodniczącemu Samoobrony. Do kolejnego, potajemnego spotkania z fikcyjnym przedstawicielem Platformy miałoby dojść niebawem.

Do kolejnych rozmów jednak nie dojdzie. W tej prowokacji udowodniliśmy, że walka o władzę jeszcze się nie skończyła.

Reporter: Adam Bogoryja-Zakrzewski abogoryja@polsat.com.pl (Telewizja Polsat)