Warto marzyć

Warto marzyć

Marzenia się spełniają! Rodzina Śliwińskich chciała normalnie żyć. Miała trzynaście tysięcy złotych długu za nieopłacony czynsz. Jej największym marzeniem była wycieczka do Krakowa. Po emisji naszego reportażu, ich życie odmieniło się. Dług umorzono, a władze Krakowa zafundowały im trzydniowy pobyt w ich mieście.

Kilka tygodni temu odwiedziliśmy rodzinę Śliwińskich. Brakowało im przede wszystkim pieniędzy. Nie było na jedzenie, ubrania i na opłaty za mieszkanie. Dług za czynsz wyniósł trzynaście tysięcy złotych. Największym marzeniem rodziny była wycieczka do Krakowa.

Marzenie spełniło się. Po emisji reportażu władze miasta zaprosiły rodzinę Śliwińskich na trzydniowy pobyt w Krakowie. Zapewnili im wiele atrakcji. Rodzina zwiedzała między innymi Wawel, Stare Miasto, Sukiennice i Wieliczkę. Urzędnicy z Malborka umorzyli im dług.  

Los państwa Śliwińskich odmienił się, a pobyt w Krakowie to jedna z najpiękniejszych chwil w ich życiu.

- Trzeba głęboko wierzyć, że coś się w życiu wydarzy. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli nam pomóc, To dla nas bardzo dużo znaczy. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi - mówiła Barbara Śliwińska. *

* skrót materiału

Reporter: Żanetta Kołodziejczyk (Telewizja Polsat)